Básnická sbírka Poezie


V roce 2016 jsme se s mým kamarádem básníkem Jakubem Křelinou rozhodli vytvořit a vydat sbírku jeho básní s mými ilustracemi. Od té doby jsme na tomto projektu intenzívně pracovali a naše snažení bylo nakonec odměněno - poté co Kuba dokončil poslední básně a já dokončil ilustraci titulní strany, tak jsme knihu vydali a s výsledkem jsme velmi spokojení - dá se říci, že je to takové první komplexnější knižní dílo ve stylu magického ornamentalismu. Všechny výtisky jsme navíc já i Jakub podepsali, což jim dodává autetičnost a nezaměnitelný punc originality, skrze který se čtenář dostává do osobního kontaktu s básníkem i ilustrátorem.

Sbírka se jmenuje Poezie a na přání básníka jsem zakomponoval do ilustrace velkého génia vrcholného středověku a ranné renesance Danta Alighieriho, kterého jsem se rozhodl ztvárnit jako Merkura, božského posla jenž k nám přináší inspiraci z vyšších sfér, kde se krása, umění a poezie mísí s nadpozemským mysticismem. Jestli se vám sbírka líbí a chcete si jí zakoupit, tak můžete ZDE.

Pokud máte zájem o podobnou ilustraci pro svou kniku nebo o jakoukoliv jinou výtvarnou či designérskou práci, neváhejte mě jakkoliv kontaktovat.

Název: Poezie
Napsal: Jakub Křelina
Ilustroval: Jan Hachran
Formát: A5
Počet stran: 58
Cena: 149 Kč

Oblíbené příspěvky

Počet zobrazení stránky

Flickr