Napsali o mně

ICE Magazín

Dovolte mi, abych se maličko pochlubil. V časopise Ice, který pravidelně vychází každý rok v zimě a je distribuován převážně v horských střediscích, ale i ve velkých trafikách, o mně vyšel krátký článek. Samozřejmě zmíněnému magazínu moc děkuji a pokud byste měli chuť si tento článek přečíst, tak přikládám fotografii, ale i odkaz na elektronickou verzi aktuálního čísla, kde tento článek je. Jak již jsem uvedl, je možné koupit si i verzi tištěnou.
,,Mladý progresivní umělec Jan Hachran, využívající techniku uměleckého sítoťisku na zlatou fólii, je zakladatelem směru magického ornamentalismu. Jeho obrazy jsou již součástí zahraničních sbírek. Ke své práci čerpá ze studia evropské ezoterické tradice a magické symboliky. Je tvůrcem omezených sérií módních doplňků, které v sobě mají znaky magického ornamentalismu. V současné době intenzivně pracuje na tématickém souboru s názvem Historia symbolica.“ 
Zároveň jsem nedávno zjistil, že si mě všiml také časopis Nové proměny bydlení, který se dokonce o mně a mých obrazech zmínil jako o výhodné investici do budoucna. Časopisu stejně jako tomu předchozímu tedy tímto moc děkuji a všem z redakce přeji vše nejlepší do budoucna.
,,OBRAZY Jejich hodnotu v čase nelze příliš odhadnout, zvyšuje ji ucelená sbírka. Kupujte si díla, která se Vám líbí, ať máte radost při každém pohledu. Jan Hachran využívá techniku uměleckého sítotisku na zlatou fólii a právě pracuje na souboru Historia symbolica.“
http://www.novepromenybydleni.cz 

Atelier ART s přílohou starožitosti
,,Jan Hachran je mladý český výtvarník, malíř, ilustrátor a designér. Je to 21letý student medicíny, který se věnuje umění a výtvarné tvorbě relativně krátkou dobu, přesto má výtvarný projev, který je dá se říci v dnešní době poměrně neobvyklý a specifický.“

SOFIE BYDLENÍ červen 2016
Příjemným překvapením pro mě bylo, když jsem zjistil, že článek o mé tvorbě se objevil i v časopise Sofie Bydlení. Děkuji moc celému redakčnímu týmu za zájem o mou práci a za její propagaci.
,,Mladý český umělec, výtvarník, ilustrátor a designér Jan Hachran je zakladatelem vlastního směru – magického ornamentalismu. Plynule navazuje na secesi, art deco a symbolismus a vnáší do nich ezoterické prvky vycházející z židovsko – křesťanské mystiky, hermetických věd a starověkých kultů a převádí je do moderní podoby.“
Článek o mně a mé práci vyšel i ve velmi zajímavém časopise Punkstream, který se zabývá komiksovou kulturou, filmy, hudbou, subkulturami a okultismem.Zmínka o mně ve východočeské regionální televizi
Televize OIK TV o mně a o mé výstavě v Roškotově divadle v Ústí nad Orlicí natočila reportáž do svých zpráv. V reportáži zazněla i zmínka o mé tvorbě obecně i o celém cyklu Historia symbolica a jeho významu z mysticko – filosofického hlediska. Chtěl bych tímto televizi poděkovat, že mi dala takovýto prostor ve svém vysílání. Přikládám zde i odkaz – reportáž začíná v čase 6:44.


KRÁSNÝ VENKOV
Zmínil se o mně i časopis Krásný venkov - moc pěkný lifestylový magazín plný různých zajímavostí od venkovského designu až po  články o přírodě. Časopisu a jeho redakci samozřejmě moc děkuji, velmi si toho vážím.

„Jan Hachran je mladý umělec a výtvarník, jehož tvorba vychází zejména z mystiky a mytologie. Sám autor toto pojetí označuje jako magický ornamentalismus. Navrhuje a vytváří sklo, pánské i dámské doplňky jako například manžetové knoflíčky, spony do kravaty nebo elegantní dámské šátky.“

http://www.krasnyvenkov.cz

SOFIE BYDLENÍ březen 2017
Časopis Sofie Bydlení napsal o mé tvorbě další článek, tentokrát do svého březnového vydání. Chtěl bych tímto poděkovat celé redakci časopisu, neboť je to pro mě veliká čest a moc si toho vážím. Já sám tento časopis rád čtu, neboť je v něm mnoho krásných a inspirativních článků a fotografií, často o tématech jako jsou design, tradice a architektura. Je tedy příjemné zde již podruhé číst i o sobě.
,,Historia symbolica je spirituálním žebříkem k lepšímu lidství a jednotlivé grafiky jsou jeho stupínky. Celé jeho dílo a tento cyklus vychází zejména z evropské ezoterické tradice, která v sobě skloubila prvky mystického křesťanství a kabalistického judaismu, hermetismu a hermetických věd (alchymie, astrologie, magie), zoroastriánství, symboliky svobodných zednářů, novoplatonismu, gnóze a bohaté mytologie starých Řeků a Egypťanů.“

Rozhovor se mnou v Kabelové televizi Mariánské lázně
Kabelová televize Mariánské lázně natáčela reportáž z vernisáže skupinové výstavy v galerii ART LINEA, v rámci které se mnou udělali rozhovor o mé tvorbě. Reportáž je o celé výstavě, mě osobně najdete v čase 2:09. V pozadí můžete vidět obraz Mariánský sloup, jenž je následně zabrán i v detailu.


Časopis NOVÉ PROMĚNY BYDLENÍ mě sdílel na své facebookové stránce
,,Jan Hachran je mladý umělec a výtvarník, jehož tvorba vychází zejména z mystiky a mytologie. Navrhuje a vytváří pánské i dámské doplňky jako například manžetové knoflíčky, spony do kravaty nebo elegantní dámské šátky. Autor má za sebou již několik výstav a jeho tvorbu najdeme ve sbírkách v naší zemi i v zahraničí. Podívejte se s námi do galerie produktů...

Rozhovor se mnou v časopise Xantypa
Velice mile mě překvapilo, že se mnou chtěl udělat rozhovor časopis Xantypa, jenž se věnuje různým zajímavým tématům. Rozhovor jsme tedy před časem udělali, nyní konečně vyšel a musím říci, že z toho mám opravdu velikou radost.Můžete si ho přečíst buď přímo v časopise nebo vám sem dávám jeho přepis, jenž najdete v odkazu níže. Děkuji moc celé redakci, velmi si toho vážím, děkuji za příjemnou spolupráci a do budoucna přeji jen to nejlepší.

Přepis celého rozhovoru najdete ZDE.


Rozhovor s magickými ornamentalisty v týdeníku Spirit
Týdeník Spirit nedávno udělal se mnou a s Kubou Křelinou rozhovor o mé výtvarné a jeho básnické tvorbě, o našem uměleckém směru (Magický ornamentalismus), filosofii i plánech do budoucna. V přiloženém odkazu nebo přepisu si ho můžete přečíst, budu moc rád. Týdeníku Spirit i celé redakci velice děkuji, jmenovitě zejména milé a ochotné paní Zemanové, které si jako magičtí ornamentalisté velmi vážíme.
Přepis celého rozhovoru najdete ZDE.


Rozhovor se mnou v časopise Epoch Times
Epoch Times je časopis, který je ve světě opravdu pojmem. Vychází v několika jazycích a může se pyšnit i mnohaletou tradicí. Nabídku na rozhovor se mnou jsem tedy rozhodně nemohl odmítnout. I zde bych velice rád poděkoval zejména redakci, a samozřejmě i všem čtenářům, kteří si rozhovor přečetli. Jeho přepis najdete ZDE.


Rozhovor se mnou v Časopise Sféra
Velkou radost mi udělalo, když mě ohledně rozhovoru oslovil duchovně zaměřený Časopis Sféra. Rozhovor se mnou najdete na stranách 62 - 63, kde mluvím o své tvorbě, mystice, životních postojích i o novém projektu Slované v obrazech a poezii. Chtěl bych zde poděkovat zejména paní šéfredaktorce, díky které se rozhovor uskutečnil, ale též i celé redakci, neboť si toho velmi vážím. Jeho přepis najdete ZDE nebo si můžete rozkliknout přiložený odkaz.


Rozhovor se mnou pro deník BLESK
Rozhovor se mnou vyšel i v pražské mutaci deníku Blesk. Jsem za to velice rád, velmi si toho vážím a chtěl bych zde poděkovat především panu redaktorovi, který se mnou rozhovor dělal, za jeho profesionální a zároveň milý a přátelský přístup. Rozhovor si můžete přečíst v odkazu níže; doufám, že se vám bude líbit...


Rozhovor se mnou v pořadu Hergot! na ČRo - Rádiu Wave
Vystoupil jsem na Českém rozhlasu Radiu Wave, konkrétně v pořadu Hergot!, jenž se věnuje propojení mystiky a duchovních proudů se současnou dobou a společností.  Představil jsem sebe a svou tvorbu a kromě toho posluchače seznámil s magickýcm ornamentalismem. Celý rozhovor se nesl v příjemném duchu a já osobně jsem si ho opravdu užil.

Velice rád bych zde poděkoval tvůrcům, že dali ve svém pořadu mně a mé tvorbě prostor, neboť si toho velice vážím. Pořad se vysílal 2. září 2018 v 18 hodin; po rozkliknutí odkazu níže si ho však můžete pustit i nyní.


O mně v měsíčníku Zbirožsko
Vernisáž mé výstavy Magický ornamentalismus, která se konala u příležitosti 650 let od povýšení města Zbiroha, měla i svůj mediální ohlas v měsíčníku Zbirožsko včetně pamětního listu, který jsem při této příležitosti vytvořil, a básně, jež k tomuto výročí napsal můj kamád a básník Jakub Křelina, a kterou na vernisáži přednesl. Děkuji redakci měsíčníku za zveřejnění článku o nás, velice si toho vážíme.