O mně

Narodil jsem se 7. 12. roku 1994 ve městě Ústí nad Labem v severozápadní části České republiky. Osobně věřím, že šťastná a duchovně silná čísla 7 a 12 nejsou v mém datu narození náhodou, a že to má nějaký hlubší smysl, a že díky nim mám ve svém životě velký úspěch, za který jsem obrovsky vděčný. Navíc numerologický součet všech číslic mého data narození dává dohromady číslo šest, jemuž odpovídá tarotová karta milenci, která je většinou životním průvodcem lidem, kteří se věnují výtvarné a umělecké tvorbě.

Poté jsem prožil díky svým úžasným rodičům velmi šťastné dětství, za což bych jim velmi rád poděkoval a doufám, že jim to jednou budu moci stejnou měrou vrátit. Ve všem mi totiž vždy pomáhali a byli mou velikou oporou. Na gymnáziu jsem byl bláznem do vědy a techniky, což mi díky vědeckým soutěžím, získalo i několik čestných uznání od několika významných osobností (oficiální poděkování od ministra školství České republiky pana Josefa Dobeše, či od hejtmanky Ústeckého kraje paní Jany Vaňhové). Ve věku šestnácti let jsem se však nešťastně zamiloval do jedné spolužačky. Nebylo to nejspíše nic více než takové to prvotní poblouznění, ale i tak to dokázalo z velké části změnit můj pohled na svět jako takový. Zatímco předtím mi přišly věci racionální a iracionální jako dva nesmiřitelné protiklady, tak nyní jsem je začal vnímat jako dvě nerozlučné části jednoho celku. Je to nejspíše tím, že zamilovanost je jedním ze stavů, kdy se mění vnímání člověka, který má lidově řečeno hlavu v oblacích, ale přitom je konfrontován s materiálním světem. Začal jsem o tom více přemýšlet a postupem času se mým ideálem stalo renesanční spojení vědy, umění a mystiky, což mě v mé tvorbě, která začala jako obrázky pro dotyčnou slečnu, nasměrovalo na novou cestu, po níž se snažím vystoupat k něčemu duchovně vyššímu.

Můj zájem o evropskou esoterickou tradici a symboliku byl stále hlubší. Začal jsem tato témata ve svých dílech reflektovat čím dál tím častěji a zřetelněji, což nakonec vedlo k úplnému splynutí těchto dvou vášní v jednu jedinou. Díky tomu jsem vytvořil vlastní uměleckou filosofii a nakonec i svůj umělecký směr, který definoval mou tvorbu – nazval jsem ho MAGICKÝ ORNAMENTALISMUS. Za pouhé dva roky, co maluji a tvořím, jsem dosáhl poměrně významných úspěchů – má díla se nachází ve sbírkách úspěšných lidí z mé země i ze zahraničí, například ze Švýcarska a má tvorba zažívá čím dál tím větší zájem a popularitu, což byl i jeden ze stimulů, který mě vedl k vytvoření těchto stránek, jelikož bych se rád o svá díla podělil s co nejvíce lidmi z celého světa.                                                

Oblíbené příspěvky

Počet zobrazení stránky

Flickr